Usługi brukarskie

Projektowanie ogrodówTrwałość podłoża zależy od kilku elementów. Na pierwszym miejscu stawia się zazwyczaj materiał, z jakiego został wykonany. Druga część to praca i doświadczenie włożone w jego wykonanie. Trzeci czynnik to intensywność jego eksploatacji, która nierzadko ma najbardziej istotny wpływ na jego trwałość.

Przeglądając oferty firm  brukarskich, znajdziemy różne rodzaje podłoży, dostosowywane do ich przyszłego użytkowania. Najpopularniejsze z nich to kostka betonowa oraz granitowa, a także piaskowiec czy ekonomiczny łupek granitowy oraz podłoża betonowe wykonywane z form czyli tzw. beton dekoracyjny.

Utwardzona powierzchnia brukowa to idealne miejsce do placu przed garażem czy ścieżek prowadzących przez ogród. Bruk także dobrze funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a jego nowoczesne formy pozwalają stworzyć miejsce trwałe i jednocześnie estetyczne.

Kostka brukowa

Kostka brukowa to wytrzymałe i odporne podłoże, nadające charakteru przestrzeni publicznej, terenowi zielonemu czy też otoczeniu domu. Zlecając firmie profesjonalne układanie kostki brukowej, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, przed których wariantami wyboru zostaniemy postawieni.

Po pierwsze – rodzaj materiału, z którego będzie składał się bruk. Kostki brukowe różnią się przede wszystkim fakturą, grubością, barwą i kształtem, a ich dobór powinniśmy uzależnić nie tylko od preferencji estetycznych, ale także przeznaczenia brukowanego miejsca. Najnowsze propozycje kostek brukowym łączą w sobie elegancję, trend i wytrzymałość.

Po wyborze materiałów przychodzi czas na projekt ich ułożenia. Wbrew pozorom to bardzo istotny etap, w którym decyduje się o funkcjonalności bruku np. utworzenie tzw. zębów na garażowym podjeździe. W projekcie nie można zapomnieć o tzw. odwodnieniu powierzchni, a więc umieszczeniu w odpowiednich miejscach kratek ściekowych. Tworzenie bruku, a więc jego układanie, wieńczymy impregnacją, co zapewni jego trwałość na lata.

W zakres usług brukarskich wchodzą następujące etapy:

  • projekt przestrzeni – bruk nie musi być nudny, wszystko zależy od kreatywności projektanta,
  • transport materiałów na miejsce wykonania,
  • wyrównanie i przygotowanie gruntu,
  • ułożenie bruku oraz jego utrwalenie.

Każdy z etapów w znaczący sposób wpływa na uzyskany efekt końcowy.

Comments are closed