Zakładanie trawników

Elegancki trawnik to nie tylko dobrze przystrzyżoną murawa. Jednym z istotniejszych kryteriów oceny trawnika jest przede wszystkim intensywność zielonej barwy. Bardzo istotna dla estetyki trawników jest jednolitość trawiastej powierzchni oraz jej gładkość.  Zakładanie idealnych trawników  nie jest dziełem zadaniem dla amatora ogrodnika. Jeśli chcesz mieć profesjonalny trawnik na miarę słynnych i zachwycających trawników angielskich, zleć pracę fachowcom, którzy maja wiedzę i doświadczenie w zakładaniu trawników. Idealne trawniki to nie tylko ozdoba domu, ale też synonim elegancji oraz luksusu. Wysoka estetyka jaką daje piękny trawnik w okół domu lub budynku firmy jest jednym z istotnych elementów architektury w których bez wątpienia każdy poczuje się wyjątkowo. Gęsty i zielony trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Myśląc o otoczeniu naszego domu naturalną zielenią, warto skorzystać z usługi zakładania trawników, która ogranicza się obecnie do dwóch głównych metod:

  • trawy z rolki – metoda nieco droższa, ale znacznie szybsza. Rozwijana na darniach trawa, podlana obficie wodą, tworzy idealnie zielone podłoże,
  • trawy z siewu – to metoda bardziej ekonomiczna, wymagająca jednak znacznej wiedzy ogrodniczej, doświadczenia i umiejętności. Wymaga przede wszystkim więcej czasu. W metodzie istotne jest stosowanie odpowiedniej mieszanki – dopasowanej do podłoża oraz warunków atmosferycznych.
  • hydrosiew – polegający na wymieszanie nasion oraz nawozów, wraz z wodą w  hydrosiewniku. Następnie strumień wody wraz nasionami rozpylany jest na  glebę pokrywając ją warstwą, która pozwoli stworzyć regularny dywanik. Rozprowadzona warstwa utrzymuje nasiona na miejscu i chroni je, pozwalając na efektywny wzrost rośliny.

Zanim zdecydujemy się na którąś z metod, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasz budżet oraz potrzeby. Warto skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie zakładania trawników, który zaplanuje i wykona wszystkie czynności począwszy od przygotowania podłoża pod trawnik, poprzez wysiew traw, kończąc na utrzymaniu pięknego i zdrowego trawnika.

Comments are closed