Koszenie trawników

Trawa wymaga stałej i regularnej pielęgnacji, aby zachować jej zdrowy i estetyczny wygląd. Jedną z najczęściej wykonywanych czynności jest koszenie, które pozwala na efektywny wzrost, gęstość i odporność. Koszenie eliminuje także szkodliwe zachwaszczenie i zapobiega przepalaniu przez słońce.

Dostępne w branży ogrodniczej usługi koszenia trawników pozwalają nam wyeliminować dość pracochłonną czynność, a jednocześnie cieszyć się zadbanym, zielonym otoczeniem domu. Warto wspomnieć, że rzadkie, a radykalne koszenie trawy może doprowadzić do jej wysychania. Często spotykamy się z tym problemem i walczymy z nim, nawożąc oraz obficie podlewając zżółknięte miejsca. Przyczyną może być jednak zbyt mocne przycięcie trawnika. Bardzo ważne jest także usuwanie skoszonych resztek poprzez wygrabianie bądź za pomocą specjalnego pojemnika w kosiarce. Dzięki temu pozostawione resztki nie przyczynią się do procesów gnilnych, niekorzystnie wpływających na kondycję trawy.

Regularne koszenie trawy sprawia, że możemy cieszyć oko intensywną zieloną gęstą trawą i pozwala niemal całkowicie wyeliminować problem zachwaszczenia.

Comments are closed