Fontanny ogrodowe

Fontanna z kamienia  może być wspaniałą ozdobą w ogrodzie, nawet jeśli nie mamy miejsca na oczko wodne. Kamienne fontanny to idealne rozwiązanie dla ludzi, którym marzy się woda w ogrodzie o chcą mu nadać wyjątkowego klimatu, lecz nie mają możliwości wybudowania dużej fontanny lub oczka wodnego. W każdym, nawet najmniejszym  ogrodzie znajdzie się dla niej miejsce. Fontanna nada niepowtarzalny szum oraz piękny widok na wodę spływającą po kamieniu i znikającą w żwirze.

Warto też wspomnieć, że mała fontanna z kamienia spełnia jeszcze jedną  funkcję, pełni rolę poidełka dla ptaków. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna taka fontanna jest bezpieczna dla dzieci, nie stwarza żadnego zagrożenia. Instalacja mini fontanny jest niesłychanie prosta.

Obsługa i konserwacja fontanny

Jedyną czynnością jaką należy wykonywać przy tego typu fontannach jest czyszczenie filtra w pompce wodnej, a wystarczy to zrobić co 2 do 3 tygodni. Co jakiś czas trzeba też dolewać wody do zbiornika fontanny, która naturalnie paruje podczas eksploatacji.

W zimie nie musimy martwić się o nic, pozostawiamy naszą ozdobę bez obaw, że coś popęka nawet w silne mrozy. Nie trzeba nawet wyjmować pompki z wody jeśli posiada membranę. Natomiast zwykła pompkę trzeba wyjąć, włożyć do wiadra z wodą i przechować w garażu.

Fontanna we wnętrzu budynku

Prawdę mówiąc nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić fontannę z kamienia w mieszkaniu lub biurze. Fontanny z kamienia zainstalowane w domu, nawet zimą pozwalają cieszyć się delikatnym szumem wody w pomieszczeniu. Fontanna będzie spełniała również funkcję nawilżacza. Mała fontanna kamienna dostarczy nam tyle radości i relaksu, zwłaszcza w pobliżu tarasu czy ławki. Możemy stworzyć sobie korzystny mikroklimat w mieszkaniu lub biurze.

Comments are closed